Αγώνες πινκ-πονκ στις 27 και 28 Ιανουαρίου 2018 στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο

  • Views44

 

Το Σάββατο και Κυριακή 27 & 28 Ιανουαρίου 2018 θα διεξαχθούν στην αίθουσα της Ε.Φ.Ο.Επ.Α. στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο αγώνες πινκ-πονκ όλων των κατηγοριών των διασυλλογικών πρωταθλημάτων της περιφέρειας Δυτικής Ελλάδος.

Πιο συγκεκριμένα, το Σάββατο 27/1/2018 θα γίνουν οι αγώνες που θα ολοκληρώσουν το πρωτάθλημα του Α΄ Τοπικού Ανδρών και του 3ου Ομίλου Γυναικών.

Στο Α΄ Τοπικό Ανδρών στη βαθμολογία προηγείται ο Ποσειδών Λουτρακίου και στις Γυναίκες ο Φαέθων και αν δεν υπάρξει κάποια έκπληξη φαίνεται ότι θα είναι οι ομάδες που είναι πιο κοντά στη 1η θέση.

Το πρόγραμμα των αγώνων για τις γυναίκες είναι:

ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ ΦΑΕΘΩΝ ΑΟ ΠΑΤΡΑΣ 10:00
     
ΦΑΕΘΩΝ ΑΟ ΠΑΤΡΑΣ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 12:00
     
ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ 14:00

 

Το πρόγραμμα των αγώνων για τους άνδρες:

ΑΟ ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΠΑΤΡΑΣ Α.Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 12:00
ΦΑΡΟΣ ΑΟ ΠΑΤΡΑΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 12:00
     
Α.Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΑΟ ΠΑΤΡΑΣ 14:00
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΟ ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΠΑΤΡΑΣ 14:00

 

Την Κυριακή 28/1/2018 θα διεξαχθούν οι πρώτες αγωνιστικές του 2ου γύρου της Β΄ Εθνικής Ανδρών.

Το φετινό πρωτάθλημα είναι πολύ ανταγωνιστικό με τους Φοίνικες και τον Λέων Κορινθίας να ισοβαθμούν στη 1η θέση και ένα βαθμό πίσω τους βρίσκεται η Γαλήνη.

Η αγωνιστική της Κυριακής είναι πολύ σημαντική αφού υπάρχει το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Φοίνικες και Λέων που πιθανών να κρίνει τον πρωταθλητή.

Το πρόγραμμα των αγώνων για τη Β΄ Εθνική Ανδρών είναι το εξής:

ΟΕΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ‘Ο ΛΕΩΝ’ ΑΣ ΕΑ ΑΝΟΔΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 10:00
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΧΑΙΑΣ Η ΓΑΛΗΝΗ ΑΘΛ.ΣΥΛ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  ΠΑΤΡΩΝ 10:00
ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΟΣ ΠΑΤΡΩΝ Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 10:00
ΑΟ ΦΑΕΘΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΠΑΓΩΝΑ 10:00
ΠΟΛ. ΑΘΛ. ΛΕΣΧΗ ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΑΤΡΑΣ Α.Ε.Κ. ΠΑΤΡΩΝ 10:00
     
ΠΟΛ. ΑΘΛ. ΛΕΣΧΗ ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΑΤΡΑΣ ΟΕΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ‘Ο ΛΕΩΝ’ 12:00
Α.Ε.Κ. ΠΑΤΡΩΝ ΑΟ ΦΑΕΘΩΝ 12:00
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΠΑΓΩΝΑ ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 12:00
Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΧΑΙΑΣ Η ΓΑΛΗΝΗ 12:00
ΑΘΛ.ΣΥΛ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  ΠΑΤΡΩΝ ΑΣ ΕΑ ΑΝΟΔΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 12:00
     
ΟΕΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ‘Ο ΛΕΩΝ’ ΑΘΛ.ΣΥΛ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  ΠΑΤΡΩΝ 14:00
ΑΣ ΕΑ ΑΝΟΔΟΣ ΠΑΤΡΩΝ Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 14:00
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΧΑΙΑΣ Η ΓΑΛΗΝΗ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΠΑΓΩΝΑ 14:00
ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΟΣ ΠΑΤΡΩΝ Α.Ε.Κ. ΠΑΤΡΩΝ 14:00
ΑΟ ΦΑΕΘΩΝ ΠΟΛ. ΑΘΛ. ΛΕΣΧΗ ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΑΤΡΑΣ 14:00