- Views 2228
Την Κυριακή αναχωρεί η αποστολή του Δήμου Πατρέων για την Τάι Πέι προκειμένου να λάβει μέρος στους Διεθνείς Παιδικούς Αγώνες (International Childrens Games – ICG).
Για την καλύτερη δυνατή οργάνωση της αποστολής πραγματοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη 7 Ιούλη στις 1 το μεσημέρι στο Δημαρχείο η τελευταία συγκέντρωση των αθλητών, προπονητών γονέων στην οποία
παρόντες ήταν η Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου, Κατερίνα Γεροπαναγιώτη, που θα εκπροσωπήσει την Πάτρα στην Ταϊβάν, ο Αντιδήμαρχος Παιδείας και Αθλητισμού, Ανδρέας Αθανασόπουλος, ο σύμβουλος Αθλητισμού του Δημάρχου Πατρέων, Τάκης Πετρόπουλος, η αρχηγός της αποστολής, Κωνσταντίνα Καραχασάνη, το μέλος της Αθλητικής Επιτροπής του Δήμου, Αργύρης Αργυράτος,
![fda4c1_c967e2b6a5ec4be6adb5e70425d8a2ce-mv2_d_5100_3169_s_4_2](http://pampeloponisiako.gr/wp-content/uploads/2016/10/fda4c1_c967e2b6a5ec4be6adb5e70425d8a2ce-mv2_d_5100_3169_s_4_2.jpg)
Στη συγκέντρωση παρέστη επίσης το μέλος του Δ.Σ. της Παγκόσμιας Οργάνωσης Παιδικών Αγώνων, Νίκος Τζανάκος.
Foto Gallery