- Views 2523
Ο Αίολος Πατρών ξεκινά με εντός έδρας αναμέτρηση τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για την σεζόν, φιλοξενώντας το Σάββατο 21/10 στις 16.00 τους Attica Springboks στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο. Ο αγώνας τελεί υπό την αιγίδα της Ο.Χ.Ε. η οποία και είναι η επίσημη αρχή για το rugby union στην Ελλάδα.
![](http://www.pampeloponisiako.gr/wp-content/uploads/2017/10/35.jpg)
Πέρα από την αναμέτρηση των ανδρών θα πραγματοποιηθεί και αγώνας 7s των αντίστοιχων τμημάτων γυναικών των δύο συλλόγων.
Είσοδος ελεύθερη